top of page
růžové květy

Drahokamy šťastia

Sri Chinmoy

Drahokamy šťastia sú pokladnicou múdrosti a radosti – zbierka krátkych a hlbokých úvah, praktických cvičení a inšpirujúcich aforizmov, z ktorých mnohé vychádzajú po prvý raz. Kapitoly zamerané na témy ako mier, nadšenie, úprimnosť či nádej vytvárajú pestrú tapisériu, v ktorej sú ukryté pravé tajomstvá šťastného, naplneného života.

Sri Chinmoy nám láskavými a úprimnými slovami hovorí, že sme stvorení pre pocit súdržnosti, pre priateľstvo, pre jednotu a mier. Tieto kapitoly nás naplnia nezlomnou nádejou a životným nadšením. Naša duša nám hovorí, že sme stvorení na prekonávanie. Nie sme malí. Nie sme bezmocní. Sme nekoneční a máme všetko potrebné na to, aby sme boli úspešní. Jednoduché cvičenia, vychádzajúce zo starodávnej múdrosti, sú vhodné aj pre našu modernú dobu a rýchly spôsob života. Slová Sri Chinmoya majú jedinečnú schopnosť inšpirovať a osloviť každého čitateľa, ako keby boli napísané práve pre neho.

Tieto čarovné drahokamy z pera môjho vzácneho priateľa Sri Chinmoya sú nadčasové pravdy plné povzbudenia, lásky a dobroty. Drahokamy šťastia vám dajú inšpiráciu k tomu, aby ste sa stali tým, kým skutočne ste – žiarivým dieťaťom vo veľkej Božej Rodine.
-- arcibiskup Desmond Tutu --
nositeľ Nobelovej ceny za mier

Sri Chinmoy je skutočným poslom mieru a lásky, ktoré sa zakladajú na hlbokých princípoch ľudskosti. Prenáša nás do sveta, kde naše srdcia a naše sny môžu voľne rásť, na miesto, kde sa môžeme venovať tomu, čo si želáme zo všetkého najviac – objavovaniu pravého významu šťastia, drahokamov šťastia v našom vnútri.
-- Dr. José Ramos-Horta --
prezident Východného Timoru a nositeľ Nobelovej ceny za mier

Drahokamy šťastia sú krásne a inšpirujúce, a sú tiež obrazom Sri Chinmoya samotného. Nesú v sebe tichý vnútorný mier, ktorý bol jeho neodmysliteľnou súčasťou, a žiaria duchovnou radosťou dobre prežitého života.
-- PhDr. Jane Goodall, DBE --
zakladateľka Jane Goodall Institute a posol mieru OSN

214 strán

bottom of page