top of page
růžové květy

Meditácia

Sri Chinmoy

Praktická a zrozumiteľná kniha pre začiatočníkov i pokročilých. Obsahuje rad koncentračných a meditačných cvičení a ďalej odpovede na veľa otázok o meditácii.

Naučte sa meditovať s jednou z najzrozumiteľnejších a najpredávanejších kníh o meditácii na trhu. S jednoduchosťou a zrozumiteľnosťou, ktoré sú charakteristickým znakom kníh Sri Chinmoya, vás táto kniha povedie od začiatočníckej úrovne koncentrácie a meditácie až po pokročilé cvičenia kontemplácie.

Text tejto knihy vznikol zo stoviek prednášok a odpovedí Sri Chinmoya na otázky hľadajúcich. V knihe sa nachádza aj niekoľko jeho inšpirujúcich básní a aforizmov. Pri výbere a usporiadaní materiálu sme sa snažili uspokojiť základné potreby všetkých, ktorí sa vydali na cestu meditácie. Kvôli prehľadnosti je text rozdelený do kapitol a menších častí. Napríklad časť „Ako na to“ a obsiahly index vám pomôžu pri objavovaní a prehlbovaní svojej vlastnej meditačnej techniky.

Pri používaní tejto knihy je dobré si uvedomiť, že rovnaká otázka môže byť zodpovedaná rôznymi spôsobmi podľa toho, kto otázku položil a za akých okolností. Hoci sme sa snažili vybrať tie najvšeobecnejšie odpovede, každá odpoveď sa nemusí hodiť na váš konkrétny prípad. Ak máte pochybnosti, najlepšie vám poradí vaše srdce. Táto kniha je určená na to, aby vás inšpirovala a viedla, a nie na to, aby vytvárala nejaké pravidlá. Dúfame, že vám pomôže vo vašom duchovnom hľadaní.

Okrem iného tu nájdete témy: Meditačné cvičenia, ktoré zvládne každý, Ako objaviť svoje najhlbšie ja, Ako získať silu koncentrácie, Vzťah medzi modlitbou a meditáciou, Ako získať a hlavne udržať si pokoj v mysli, Ako prekonať negatívne emócie, ako je zloba a strach, Prebudenie srdcového centra a objavenie sily duše

Každá kapitola obsahuje zvláštnu časť otázok a odpovedí. Rozsiahly register vám uľahčí vyhľadávanie jednotlivých tém.

Sri Chinmoy – spisovateľ, básnik, umelec, športovec a realizovaný duchovný učiteľ, v ktorého filozofii sa spája hlboká vnútorná múdrosť Východu s dynamickým životom Západu.

„Tvoja myseľ má záplavu otázok.Je iba jeden učiteľ, ktorý ti môže na ne odpovedať. Kto je tým učiteľom? Tvoje srdce, milujúce ticho.“

-úryvok z knihy Meditácia, autor Sri Chinmoy

286 strán

bottom of page