top of page
web_banner_slider_1920x_03.jpg

Meditácia je po tisícročia známy spôsob, ako spoznať svoju vlastnú podstatu...

Pre všetkých záujemcov ponúkame prakticky zamerané bezplatné kurzy meditácie.

Na kurzoch sa môžete naučiť rôzne koncentračné a meditačné techniky, základné mantry a abecedu duchovnej disciplíny. Okrem cvičenia budeme hovoriť na témy hľadania vnútorného mieru, riešenia problémov, harmonizácie vzťahov a hlbšieho poznania seba samého.

Po naučení základov sa zameriame viac na tichú meditáciu, pokročilejšie jogínske techniky a témy ako hľadanie vlastnej duchovnej cesty, vzťah medzi Majstrom a žiakom a hľadanie zmyslu svojho života.

 

Kurzy meditácie sú organizované členmi Sri Chinmoy Centra na Slovensku, ktorí sa ako dobrovoľníci venujú aj organizovaniu koncertov duchovnej hudby, humanitárnych projektov a športových, predovšetkým bežeckých, podujatí. Členovia Sri Chinmoy Centra sú inšpirovaní učením a príkladom duchovného Majstra Sri Chinmoya, ktorý počas 43 rokov svojho života na Západe povzbudzoval k hlbšiemu poznaniu samého seba a odkrytiu svojho skutočného vnútorného potenciálu. Podľa jeho priania, v súlade s dávnou indickou tradíciou, sú všetky aktivity Sri Chinmoy Centra organizované zadarmo ako dobrovoľná služba verejnosti.

bottom of page