top of page

Princezná Diana

Princezná z Walesu

Sri Chinmoy sa stretol s princeznou Dianou v máji 1997, na pozvanie princeznej, na súkromný rozhovor v Kensingtonskom paláci. Sri Chinmoy jej zaspieval štyri piesne, ktoré pre ňu zložil a daroval jej jeden zo svojich umeleckých obrazov. Počas ich rozhovoru princezná Di vyjadrila horlivý záujem o stretnutie s Matkou Terezou, ktorej prácu veľmi obdivovala. Sri Chinmoy, dlhoročný a blízky priateľ Matky Terezy, bol poctený, že môže pomôcť zorganizovať stretnutie týchto dvoch humanitárnych pracovníčiek 18. júna 1997 v dome Misionáriek lásky v Bronxe, NY.


Z listov Princeznej Diany Sri Chinmoyovi:

"Vaše listy sú nesmierne povzbudivé. Prostredníctvom tohto povzbudenia nachádzam silu pokračovať v boji proti nášľapným mínam, čo je pre mňa tak životne dôležité. Ešte raz vám ďakujem za vaše potešujúce slová."

List Sri Chinmoyovi od Princezny Diany, s fotkou zo stretnutia v Kensingtonskom paláci 21. mája 1997


 "Viem, že sa tiež snažíte zmenšiť zbytočné utrpenie a naozaj, pomohlo to mnohým, mnohým ľuďom... Ďakujem Vám za Vašu šľachetnosť ducha a posielam Vám od srdca všetko najlepšie."

list z 21. júla 1997


“Ešte raz vám píšem, aby som vám veľmi pekne poďakovala za Váš list z 29. Júla, ku ktorému je priložený novinový článok z Newsday.Vaše listy sú tak nesmierne povzbudzujúce. Vďaka tomuto povzbudeniu nachádzam silu pokračovať v boji proti nášľapným mínam, čo je pre mňa tak životne dôležité. Spoznala som veľa úžasných ľudí, ktorí neúnavne pracujú na tom, aby zbavili svet týchto strašných zbraní, a táto ich ľudskosť je inšpirujúca.Ešte raz vám ďakujem za vaše milé slová.”list zo 7. augusta 1997


Z listov Sri Chinmoya princeznej Diane:

"Chrám srdca sympatie"


"Princezná Diana, Tvoj je chrám srdca sympatie, sebadávania a blaženosti jednoty."

 

„Princezná Diana, tvoje srdce sympatie pokrýva dĺžku a šírku sveta. Príde čas, kedy ťa celý svet najúprimnejšie, s najvyššou láskou a z celého srdca ocení. V tvojom prípade sa tvoje srdce vždy zjednocuje s celou rodinou sveta. Svojou srdečnosťou jednoty a sympatie inšpiruješ celý svet. Nakoniec tvoje srdce zvíťazí."

 

"Princezná Diana, v tak mladom veku, kto by sa ti mohol vyrovnať v nadychovaní dychu trpiacich a umierajúcich pacientov?"

 

"Princezná Diana nám dala záhradu svojho srdca, ktorá bola taká prekrásna a inšpirujúca. Preto si ju budeme vždy pripomínať ako neporovnateľnú Kráľovnú univerzálneho srdca."

 

„Princezná Diana mala mnoho duchovných kvalít, ktoré práve začali v jej živote pučať a rozkvitať rovnako tak, ako už jej rozkvitnutý život služby. Svet vie veľa o dobrej práci princeznej Diany, rovnako ako o jej osobnom a súkromnom živote, avšak táto duchovná dimenzia je tiež mimoriadne dôležitá. Môže sa povedať zvrchovane dôležitá."

 

„Princezná Diana, už tu nie si.

Tvoj vtáčik duše dosiahol Zlaté Pobrežie.

Krvácajúce srdce sveta smúti nad tvojou smrťou.

Tvoj pozemský život bol vlastným Dychom Pána."Na pamietku Princeznej Diany, 3. Októbra komunita OSN vrátane zamestnancov a delegátov vzdala hold jej práci na spomienkovej slávnosti v Dag Hammarskjöldovej aule v OSN. Sri Chinmoy začal program tichou meditáciou, piesňami a básňami ktoré napísal na počesť Princeznej Diany, teraz publikované v knihe s názvom: Diana, Princess of Wales, Empress of the World. Potom boli prečítané úryvky z rozhovoru medzi Sri Chinmoyom a Princeznou Di. Sri Chinmoyova sekretárka, Ranjana Ghosh, zdieľala zbierka korešpondencie medzi Sri Chinmoyom a Princeznou Dianou a prečítala veľmi dojemný záverečný list ktorý jej poslal. Nasledovala videoprezentácia ktorá zdôraznila humanitárne úsilie Princezny Diany s deťmi, malomocnými, pacientmi s leukémiou, obeťami nášľapných mín a tiež poukázala na novú duchovnú stránku Princezny Diany.


bottom of page